Titulinis puslapisSvetainės žemėlapisSpausdinti
ltenru

Apie mus rašo

 

Aruodus pagausino ne aitvaras, bet BPD, Ūkininko patarėjas, p. 2 data: 2006 06 27

Autorius: Arnoldas Aleksandravičius,

Vietoj sovietų laikų tvarto – moderni ferma
Pienininkyste besiverčianti Pasvalio r. žemės ūkio bendrovė "Tetirvinai", prieš 15 metų iš subyrėjusio kolūkio perėmusi 400 vietų fermą, drauge gavo apgriuvusius pastatus, pasenusius, subyrėjusius įrenginius. "Atsivėrus Europos Sąjungos struktūriniams fondams, pajutome, kad atsirado galimybė modernizuoti fermą, tvarkingiau ir veiksmingiau dirbti, sukurti naujų darbo vietų ", - teigia ŽŪB "Tetirvinai" valdybos pirmininkas Rytis Sologubas. Bendrovė nusprendė šalia senojo komplekso įrengti šiuolaikinę fermą su mėšlo šalinimo sistema, pastatyti melžimo ir pieno atšaldymo įrangą. Parengusi tokį projektą, praėjusiais metais bendrovė "Tetirvinai" iš ES struktūrinių fondų pagal BPD 4.1 priemonę "Investicijos į žemės ūkio valdas" gavo 1,294 mln. Lt paramą. (Bendra projekto vertė - 2 588 984 Lt, ES paramos lėšos - 853 588,02 Lt, pagalba iš nacionalinio biudžeto - 440 903,98 Lt.)
'Turėdami tokius įrenginius, sieksime ambicingesnių tikslų -planuojame tapti viena pažangiausių pienininkystės įmonių šalyje", - sako R.Sologubas. Įmonė ketina išplėsti fermą iki 1,6 tūkst. vietų.


agriculture & food

Author: Arturas Mankevicius 16.08.2005

Tetirvinai to construct a fodder production shop

Pasvalys agriculture firm Tetirvinai is asking for LTL 2.408 million from the EU to construct a combined fodder plant. Rytis Sologubas, chairman of the board, said the total value of the project reaches LTL 5.35 million and the capacity of the shop will be 5,000 t of fodder per year. “If we expand our farm four-fold, from the existing 400 cows to 1,600 cows, we will use up all the fodder we produce. However, if the expansion plans are not realized, we will be able to sell a part of production,” Sologubas said. Tetirvinai has been operating since 1992. The farm grows cows, rape and grains. It employs 50 people.


 

Ūkininko patarėjas, p. 3 data: 2005 08 06

Autorius: Rasa Prascevičienė,

Monkės biznis?,

Pasvalio r. Tetirvinu ŽŪB vadovas Rytis SOLOGUBAS: "Pasakysiu atvirai: visos tos tiesioginės išmokos - tik žemės savininkų erzinimas. Nes kuo garsiau deklaruojama, kad žemdirbiams mokamos išmokos, tuo didesnio nuomos mokesčio iš mūsų reikalauja žemės savininkai. Juk kai Vyriausybė skelbia apie tiesiogines išmokas, tai nesako, kad už ganyklas skiriama tik 110 Lt. Sudaromas toks įspūdis, kad visos išmokos siekia 300 Lt. O juk tokios jos tik už pasėlius. Todėl į visą šį reikalą žiūriu labai skeptiškai. Situacija šiandien būtų kitokia, jei valdžia aiškiai pasakytų, kad išmoką gauna tas, kas žemę dirba.
O už tuos 110 Lt į ganyklą reikia ne vieną kartą atvažiuoti. Norint lauką teisingai prižiūrėti, išlaikyti jo gerą agrarinę būklę, reikia dirbti nuolat. Žinant, kiek viskas kainuoja, naudos lieka nulis.
Jei Nacionalinė mokėjimo agentūra įves rimtesnę kontrolę, mano nuomone, daug deklaruotų hektarų neišvengiamai nubyrės. Tie, kas atsakingi už ganyklų būklės kontrolę turėtų remtis tokia skaičiavimo metodika, kad Lietuvoje mažėjant deklaruojamiems ganyklų plotams, augtų išmokos tiems žemdirbiamas, kurie dirba sąžiningai. Dabar piktnaudžiaujančiųjų išmokomis ir neprižiūrinčiųjų ganyklų tikrai netrūksta. Žinau daugybę pavyzdžių, kai deklaruoja bet ką ir pasiima pinigus. Bet neduok, Dieve, jeigu eilinis žemdirbys apsiriks nors šimtąją dalimi - su registru kils didžiausias triukšmas. Taigi jeigu trumpai: išmokos mažos, ir visas jas susirenka žemės savininkai".


 

 

Darbas, p. 1, 2

Autorius: Sigitas Kanišauskas, data: 2005 07 30

Ministrės optimizmu patikėjo ne visi žemdirbiai

Trečiadienį šalies žemės ūkio ministrė, profesorė Kazimiera Danutė Prunskienė tesėjo daugiau kaip prieš du mėnesius Seimo nariui Antanui Matuiui duotą pažadą susitikti su mūsų rajono žemdirbiais. Ministrė į Pasvalį atvyko su gausia palyda, kurioje buvo Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Saulius Silickas, NMA Kaimo plėtros programų departamento direktoriaus pavaduotoja Kamilė Posediovskytė, Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius Rimantas Krasuckis, ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Bajoriūnas bei ministrės patarėjas Mindaugas Bastys.
Svečių vizito programą sudarė dvi dalys. Iki pietų žemės ūkio ministrė su komanda, lydima parlamentaro A. Matulo, rajono vicemero Povilo Balčiūno, administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Petkevičiaus ir Žemės ūkio skyriaus vedėjo Jono Kazėno, lankėsi "Draugystės" ir Tetirvinų žemės ūkio bendrovėse bei pas Vaškų miestelio ūkininkus Joną ir Janiną Danutę Masilionius. Po pietų K. Prunskienė ir ją lydėję asmenys savivaldybės rūmų didžiojoje salėje susitiko su žemdirbiais.
Ministrės maršrutas: nuo Žilpamūšio iki Vaškų
(...) Pakeliui iš Žilpamūšio į Vaškus delegacija trumpam stabtelėjo Tetirvinuose prie žemės ūkio bendrovės naujųjų grūdų valymo, džiovinimo ir laikymo įrenginių. Svečius su pagrindiniais gamybiniais rodikliais supažindino Tetirvinų žemės ūkio valdybos pirmininkas Rytis Sologubas. Jis paaiškino, jog pagrindinės bendrovės gamybos kryptys- grūdinių kultūrų, rapsų auginimas ir pienininkystė. "Tačiau didžiausia bėda, jog trūksta žmonių, norinčių dirbti",- padejavo valdybos pirmininkas.
Apie savo džiaugsmus ir bėdas ministrei ir kitiems svečiams papasakojo vaškiečiai Jonas ir Janina Masilioniai, kurių ūkis prieš šešerius metus rajone buvo pripažintas geriausiu. Ūkininkai turi 220 hektarų žemės. Nuomojama beveik pusė- 100 hektarų. Jų ūkio pagrindinė kryptis- grūdinės kultūros. K. Prunskienę domino, ar padidėjo žemės nuomos kainos žemdirbiams pradėjus gauti išmokas. J. Masilionis patvirtino, jog su išmokomis išaugo nuomos kainos, dabar už vieną hektarą tenka mokėti 200-250 litų. Po pokalbio kieme, svetingi šeimininkai pakvietė svečius į trobą pietų. Ministrė ir jos palyda prie pietų stalo turėjo progos paragauti ir naminio pasvalietiško alaus.